Ping nedir?

Ping, bir veri paketinin karşıdaki bilgisayara gidip gelme süresini temsil eder. Ping değerinizin yüksek olması özellikle tepkime süresi önemli olduğu için online oyunlarda oyuncular için probleme sebep olmaktar.

Ping Nasıl Düşürülür ?

    1. İlk olarak PC’nizde arka planda açık olan tüm programları ve tarayıcıları kontrol etmelisiniz, bazı programlar arka planda indirme yapabilir bunları kapatmalısınız veya indirme yapıyorlarsa bunları durdurabilirsiniz.
    2. Modeminizin arayüzünden ağınıza bağlı cihazları kontrol edebilirsiniz. Bu cihazlarda internet yoğun kullanıyorsa (film,video ve bir indirme işlemi) ping’iniz bu durumdan etkileniyor olabilir. İnternete ne kadar çok cihaz bağlıysa ve onu aktif olarak kullanıyorsa, ping’iniz o kadar yükselecektir.
    3. Ping’iniz hala yüksekse, Pc’nizi router’ınızın yakınına taşıyın veya router’a ethernet kablosuyla bağlayın. Ethernet kablosu, sinyalle ilgili potansiyel sorunları (bu sorunlar ping süresini etkileyebilir) aşmanıza yardımcı olacaktır.
    4. Router’ınız ile dışarıdan gelen kabloların bağlantısının tam olarak yapıldığını kontrol etmenizde de fayda var. Bu bağlantılarda bir sorun varsa, örneğin bağlantı gevşekse, bağlantı kalitenizi ve ping sürenizi etkiliyor olabilir.
    5. En klasik çözümlerden birini burada atlamak istemiyoruz. Router’ınızı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Birden fazla modem ve router’ı birbirine bağladıysanız, hepsini açıp kapatın.

Tüm bunlara rağmen ping sürenizde sorun varsa, eğer BirNET abonesi iseniz arıza kaydı oluşturarak hemen destek alabilirsiniz. BirNET abonesi değilseniz yüksek hız ve düşük pinge sahip tarifelerimizle tanıştırmak için; Sizi Arayalım

Comments are closed.